Imprezy i Seminaria
Chen Tai Ji Quan

Półtoragodzinne zajęcia, prowadzone w WCTA-PTRChen (dla osób początkujących - godzinne) wieczorem nie pozwalają na przećwiczenie wszystkich form. Niektóre z nich wymagają wiele miejsca. Także dla uczestników zamieszkałych poza Krakowem terminy te nie są dogodne, zwłaszcza zimą, gdy podróż samochodem przeciąga się czasem dwukrotnie.

Jest to powodem, dla którego Towarzystwo organizuje zajęcia weekendowe, prowadzone przez Jaromira Śniegowskiego. Trening to 5 godzin dziennie (zwykle 3 godziny przed południem i 2 po). Zaczyna się od rozgrzewki, korekty postaw podczas medytacji stojącej (zhang zhuan) i ćwiczeń chan si gong. Później następuje godzina przeznaczona na wykonanie jednej z podstawowych form (shi jiu shi lub laojia yilu, w trakcie której jest czas na ćwiczenia postaw statycznych i ich korektę. Po czym do końca zajęć trwa nauka nowej formy, często z bronią. Letni obóz tradycyjnie przeznaczony jest na naukę formy z mieczem (dla początkujących po 1 roku zajęć) lub z bronią drzewcową (halabardą lub włócznią/kijem) dla zaawansowanych. Jeśli trening odbywa się na wolnym powietrzu jest wtedy miejsce na to, by każdy przećwiczył ruchy z taką bronią, jakiej akurat potrzebuje.

Seminarium
Program
Koszt
27 grudnia 2018
Jaromir Śniegowski
Kraków

Organizator:
Jaromir Śniegowski,
chen@chen.org.pl
O godz. 19:00 spotkanie świąteczne członków i uczestników zajęć (także byłych) WCTA-PTRChen w Cafe Indalo na ul. Tarłowskiej.
Przy okazji wykład o reagowaniu na sytuację zewnętrzną w taijiquanie.
brak danych


Zajęcia popołudniowe rozpoczynają się krótką rozgrzewką i zhang zhuan, potem godzina przeznaczona jest na tui shou i zastosowania (wszyscy ze wszystkimi), druga zaś - na powtórzenie opanowanego przed południem materiału.

Zajęcia następnego dnia różnią się jedynie tym, że po korekcie postaw następuje sprawdzenie zapamiętania technik, nauczanych poprzedniego dnia, a potem dopiero nauka nowych.