Imprezy i Seminaria
Chen Tai Ji Quan

Rogla - miejsce, gdzie od 7 lat odbywają się w lipcu ogólnoeuropejskie seminaria Chen Taijiquan prowadzone przez wielkiego mistrza Chen Xiaowanga. Zajęcia dla początkujących prowadzi w tym czasie jego syn, Chen Yingjun, a tui shou i zastosowania - także Jan Silberstorff

Seminarium
Program
Koszt


Rogla to najwyższy (ok. 1550 m n.p.m.) punkt Pohoria, najbardziej na wschód wysuniętego pasma Alp w Słowenii. Najbliższe większe miasta to Maribor i Celje (z tego ostatniego odchodzą w jej kierunku autobusy), zaś miejscowości, z których można na nią dotrzeć, to Slovenske Konice i Zrece.

Pohorie to właściwie wysoki płaskowyż. Zbocza są strome i zalesione, ale na wierzchowinie jest sporo miejsca na rozległe hale i kilka ośrodków narciarskich, z których największy i najbardziej luksusowy to właśnie Rogla. Prócz bazy noclegowej oraz stołówki znajdują się tam: pełnowymiarowa hala sportowa z siłownią i dodatkową salą ćwiczebną, mały basen, sauna, jacuzzi, kawiarnia-winiarnia i sala zebrań, w której odbywają się wykłady i medytacje.

Od 7 lat odbywają się tam w lipcu ogólnoeuropejskie seminaria wielkiego mistrza Chen Xiaowanga. Zajęcia dla początkujących prowadzi w tym czasie jego syn, Chen Yingjun, a tui shou i zastosowania - także Jan Silberstorff, który wraz z rosyjskim INBI jest organizatorem tej imprezy. Często goszczą na niej również nauczyciele qigongów i medytacji.

Prócz programu nauczania, opłata obejmuje też wegetariańskie posiłki i korzystanie ze wszystkich urządzeń ośrodka.